Vene talu soolakurgid ja -kabatšokid

Soolakurgid ja kabatšokid sobivad omaette eelroaks või liha ja kartuli juurde. Kabatšokid tuleks eelnevalt suupärasteks tükkideks lõigata. Sama võiks teha ka suuremate kurkidega.

1 liiter vett

1 kuhjaga supilusikatäis soola

Palju rohelist vastavalt enda maitsele, näiteks: mustsõstralehed, kirsilehed, koriander, till, küüslauguvarred ja –õied, mädarõikalehed

Kui soolamiseks on mitu päeva (ca 3) aega, siis tee marinaad külma veega. Kui on vaja juba järgmiseks päevaks, siis kuumaga.

Kurkidel kiirendab protsessi otste äralõikamine. Kabatšokid oleks hea eelnevalt suupärasteks sektoriteks lõigata, kuid see lühendab ka marinaadis olemise aega. Võimaluse korral kasuta nii rohelisi kui ka kollaseid kabatšokke.

Lahusta sool. Selleks tuleb soolvett mõne aja jooksul segada. Soolvett tee niipalju, et see kataks kurgid-kabatšokid täielikult.

Lao suuremasse kaussi või purki vaheldumisi kurgid ja maitserohelise ning vala peale soolvesi. Kuna kurgid ja kabatšokid kipuvad pinnale tõusma, siis pane kaussi taldrik ja aseta selle peale raskus. Jälgi, et soolatav kraam oleks veega kaetud.

Kui tegid marinaadi külma veega, siis vastavalt sellele, kui ruttu tahad kurke saada, võib nad jätta toatemperatuurile või tõsta jahedamasse kohta – siis soolduvad aeglasemalt. Soovi korral võib enne söömist kurgid-kabatšokid veega üle loputada.

NB! Protsessi kiirus sõltub soolatava kraami suurusest, sellest, kas marinaad on tehtud külma või keeva veega ning ka ümbritsevast temperatuurist külma marinaadi puhul.

Vene Talu • Sanga-Tõnise talu, Soomra küla, Pärnumaa • Tel +372 5595 8038 • veronika@venetalu.ee