Traditsioonilise vene talisma-nuku “Õnnenukuke” töötuba Vene Talus

Vene talus on võimalik osaleda Õnnenukukese meisterdamise töötoas. Õnnenukuke on iidne naiste talisman, keda võib kohata isegi muinasjuttudes. Õnnenukukesel on väga pikk pats. Teada on, et traditsioonilistes kultuurides sümboliseerivad pikad juuksed naise ilu ning tugevat tervist. Vanasti ostis peig pulmas välja oma pruudi patsi.

Abielus naised pidid alati oma pead katma, et juuste maagiat varjata. Kui naine abiellus ning temast sai teise pere liige, siis selleks, et mitte uuele perele õnnetust majja tuua, tuli alati pead katta. Veel isegi 20. sajandi alguses oli abielunaise jaoks taunitav käia katmata peaga.

Usutavasti andsid pikad juuksed naistele müstilisi ning maagilisi võimeid. Nii kannab endas ka Õnnenukuke neid omadusi ning kaitseb oma omanikku ebaõnne ning kurjuse eest.

Õnnenukuke on naiste talisman, mis on piisavalt väike, et mahtuda taskusse või käekotti. Seda tuleb hoida võõraste pilkude eest peidus ning kanda alati kaasas, sest kunagi ei tea, millal nuku maagilisi võimeid võib vaja minna.

Nuku meisterdamisel kasutatakse valget ja värvilist puuvillast kangast, pats punutakse linasest kiust ning nukk seotakse kokku punase niidiga, sest sellel usutakse olevat kurje jõude ning haigusi peletav toime.

Töötoa maksumus: 7€ / osaleja.

Töötuba on võimalik tellida, kui on vähemalt 10 huvilist. Erikokkulepped võimalikud.

Vene Talu Hohloma • Sanga-Tõnise talu, Soomra küla, Pärnumaa • Tel +372 5595 8038 • veronika@venetalu.ee